Voster ATS Team. Rozpoczęcie sezonu w Chorwacji!

Rozpoczęcie sezonu w Chorwacji. Voster ATS Team Koła szosowe No Limited

W Chorwacji podopieczni Mariusza Witeckiego spędzą w sumie dwa tygodnie.

W tym czasie wystartują w dwóch klasykach: Trofej Umag i Trofej Porec (oba UCI 1.2) oraz w 3-etapowym Istrian Spring Trophy (UCI 2.2). Starty te mają głównie charakter kontrolny i pozwolą sprawdzić dyspozycję zawodników u progu sezonu, jednak dają jasny znak: rozpoczyna się ściganie! Po powrocie z Chorwacji zawodników czeka chwila odpoczynku i kolejny wyjazd na południe.

W drugiej połowie marca wystartują w trzech klasykach w Słowenii: GP Slovenian Istria, GP Goriska i GP Adria Mobil (wszystkie UCI 1.2). Początek kwietnia to francuski Circuit des Ardennes (UCI 2.2). 16 kwietnia zawodnicy po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się na polskich szosach, podczas Ślężańskiego Mnicha.

Następnie 19-24 kwietnia czeka ich Belgrade-Banjaluka (UCI 2.1), a miesiąc zamknie austriackie GP Voralberg (UCI 1.2). W maju ważnym punktem będzie rozgrywana w Luksemburgu etapówka Fleche du Sud (UCI 2.2), a później GP Gorenjska (UCI 1.2) i Tour of Estonia (UCI 2.1).

Czerwiec otworzy powrót na polskie szosy, przy okazji Małopolskiego Wyścigu Górskiego (UCI 2.2). Później rywalizacja przeniesie się do Francji, na etapówkę Tour d’Eure-et-Loir, by w końcu dotrzeć do walki o tytuł szosowego mistrza Polski – w tym roku w Ostrołęce! Po mistrzostwach Polski biało-zielona drużyna stanie do rywalizacji w Wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków (UCI 2.2), a lipiec rozpocznie ciekawym ściganiem w Tour of Austria (UCI 2.1).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *